A Nissan továbbra sincs jó helyzetben, a meghiúsult összeolvadás a Hondával csak a Nissan számára jelent egzisztenciális gondokat. Új partner után kell nézzenek, jelentkező lenne is, de a japán kormányzat érthető módon nem szeretné, ha például kínai tech cég bérgyártójává silányodna egy ilyen nagy múlttal rendelkező cég.
Az Audinál 7500 embert engednek el az átstrukturálási folyamat következtében, az elektromos átállás ambiciózus ígéretei kapcsán pedig szintén újratervezés zajlik. A cég vezetője szerint sokáig velünk lesznek még a belsőégésű opciók.
Az EU-nál előkészítési fázisban van egy vizsgálat a BYD szegedi gyára kapcsán. Nem világos számomra, hogy milyen kényszerítő eszközzel, az erő milyen pozíciójából szeretnének fellépni tiltott támogatások kapcsán, és miért csak a hazánkban megvalósuló beruházás zavarja az EU vezetőit. Számtalan tagországban vannak hasonló volumenű kínai befektetések.
Ez a három téma szerepelt dióhéjban a csütörtöki Millásreggeli Futómű rovatában. Link itt, 24:05-től indul a rovat.